Často kladené dotazy

Stále váháš, zda je koučink pro Tebe to pravé? Od mých klientů vím, jaké otázky je tížily před tím, než se odhodlali k prvnímu sezení.

1) Co je koučink a jak mi může pomoci?

Cílem je, aby se každý cítil dobře. Protože to, jak se cítíme, obrovsky ovlivňuje kvalitu našeho života. Koučink Ti pomůže s širokou škálou témat, od nespokojenosti, přes problémy ve vztazích, až po Tvá hluboká témata. Kouč Ti mění život k lepšímu pomocí slov. Vyzkoušej první sezení a začni se cítit lépe.

2) Můžu přijít na koučink i když přesně nevím, co chci řešit?

Ano, koučink je vhodný, ať už přicházíš s konkrétním tématem, nebo třeba jen s neurčitými pocity. V koučinku se na sebe můžeš podívat s větším nadhledem, uvědomit si příčiny Tvého přemýšlení či chování, utřídit si myšlenky, na chvíli se zastavit a uklidnit svou mysl.

3) Je moje téma nebo můj problém dostatečně důležitý pro koučink?

Koučink není určen k léčbě psychických problémů a není vhodný ani pro lidi, kteří se považují za oběť vnějších okolností nebo nejsou ochotni převzít zodpovědnost za svůj život. Koučink je možnost, jak můžeš lépe poznat sama sebe, porozumět svým vztahům a rozvíjet svůj potenciál tak, aby Tvůj život směřoval k větší spokojenosti, pocitu naplnění a ke zdraví.

4) Kdy se začnu cítit lépe?

Každý to má trochu jinak, ale často už i první sezení hodně pomůže. Pravidelná sezení skvěle slouží pro účinnou práci na sobě samém a záleží jen na Tobě, s jak moc otevřenou myslí a odhodláním budeš k celému procesu přistupovat.

5) Podle čeho si mám vybrat správného kouče?

U svého kouče by ses měl/a cítit uvolněně a důvěřovat mu. Jeho osobnost by Ti měla sedět. Vyzkoušej si jedno sezení a uvidíš, jak Ti kouč vyhovuje. Určitě se vyhýbej různým pseudo-koučům, kteří nemají mezinárodně uznávanou akreditaci ICF a neřídí se tak etickým kodexem. Může se stát, že takový pseudo-kouč Ti bude říkat, co máš dělat, bude Tě manipulovat nebo dokonce frustrovat.  

6) Je online koučink opravdu efektivní?

Online koučink je srovnatelně účinný jako osobně, takže není potřeba se této formy bát. Online koučink má oproti offline verzi řadu výhod. Můžeš zůstat v pohodlí svého domova, který Ti poskytuje větší jistotu a je důležitý pro pocit bezpečí. Navíc ušetříš čas, který by jsi strávil/a dojížděním.

7) Jak funguje videohovor? Musím si něco instalovat?

Není třeba si nic instalovat. Stačí jen kliknout na odkaz a připojení proběhne přímo ve Tvém prohlížeči, a to i na chytrém telefonu.

8) Co když se mi sezení nebude líbit?

Pokud nebudeš spokojen/a, můžeš sezení kdykoliv ukončit.

Udělej první krok k tomu cítit se lépe 

Pokud je něco, co zde nezaznělo, a přesto Tě to zajímá, neváhej mi napsat. 

Těším se na Tebe. 🙂